Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 7528282



*

nr 752 8282


COLOUR ETCHING

signed, composition, subject size: 33x40,


signerad, Komposition, motivets mått: 33x40


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday April 9 2012
at 19:42:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/4 16:49:47 1      150 kr
9/4 19:37:36 2      Vinnande bud
9/4 19:39:02 2      justering av budtak



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik komposition
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr